O NAS

Nasza historia zaczyna się na wrocławskim AWF, gdzie poznaliśmy się jako studenci.
Od tego czasu minęło wiele lat a my wciąż rozwijamy nasze sportowe pasje – Marta w pływaniu, Jacek, w siatkówce. Nadal aktywnie uprawiamy sport, teraz w kategoriach masters. Mieliśmy okazję startować w największych imprezach sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata i Europy.

Zauważyliśmy, jak dynamicznie wzrasta ruch masters na świecie, stając się jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi sportu. W zawodach typu "senior games" startuje więcej zawodników niż na olimpiadzie. Jednak w Polsce, ruch ten jest nadal mało znany szerokiej opinii publicznej. Dojrzali sportowcy w naszym kraju borykają się z wieloma wyzwaniami, takimi jak wysokie koszty udziału w światowych imprezach, ograniczony dostęp do obiektów sportowych, czy brak wiedzy o treningu w starszym wieku.

Chcemy wyjść naprzeciw tym problemom. Naszym celem jest pomoc polskim zawodnikom w dojrzałym wieku w zdobyciu wiedzy, dofinansowania, wsparcia od władz, sponsorów i mediów. Pragniemy inspirować do aktywności fizycznej i sportowej rywalizacji aż do późnej starości. Naszą misją jest zintegrowanie społeczności polskich mastersów i w przyszłości organizacja w Polsce zawodów na światowym poziomie w wielu dyscyplinach sportowych.
Liczymy na pozytywny odzew ze strony środowiska sportowego i na połączenie sił wszystkich dyscyplin sportu w promocji zdrowej aktywności fizycznej, pięknej rywalizacji i niezapomnianych emocji. 


Zapraszamy do dołączenia do Masters Polska – razem możemy więcej!
Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i inspiracji, które przekładają się na działania naszej fundacji. Nasza pasja do sportu i chęć dzielenia się wiedzą z innymi jest tym, co nas napędza każdego dnia.

Jacek Owczarek

Jestem pomysłodawcą i prezesem fundacji "Masters Polska". Moja przygoda ze sportem zaczęła się już na studiach na AWF, gdzie zdobyłem wiedzę i umiejętności, które pozwoliły mi zostać trenerem. Jestem dumny z moich osiągnięć jako klubowego mistrza świata masters i wicemistrza Europy, a także z wielu medali mistrzostw Polski. Od 2008 roku aktywnie startuję w zawodach masters, co jest dla mnie nie tylko pasją, ale i sposobem na życie. Jestem również twórcą "Masters Wrocław" i prezesem fundacji "Utalentowani", która od dekady realizuje różnorodne projekty sportowe, społeczne i edukacyjne. Zorganizowałem wiele różnych wydarzeń sportowych.

Moje zrealizowane projekty:

1) Masters Wrocław: Wspieranie sportowców w ponad 20 dyscyplinach.
2) Sportowa Wyspa: Organizacja wakacyjnych aktywności sportowych dla mieszkańców.
3) Projekt Droga: Kreatywna i artystyczna edukacja poza szkołą.
4) Tamborrada: Święto San Sebastian we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, zasięg 20 000 uczniów.
5) Muzyka Młodego Wrocławia: Festiwale, warsztaty i koncerty dla młodych artystów.
6) Liga Seniora: Aktywność sportowa dla najstarszych.
7) Wakacyjna Przygoda: Organizacja wakacyjnych aktywności dla dzieci.
8) Parki ESK: Emocje, sport, kultura.
9) Otwarta Scena: Seria koncertów na Wyspie Słodowej.

Marta Rother

Jestem absolwentką AWF Wrocław. Moja kariera trenerska skupia się na pływaniu, a moje największe sukcesy to tytuły mistrzyni i rekordzistki świata w lodowym pływaniu w kolejnych kategoriach wiekowych. Startuję w zawodach masters od 2012 roku. Poza basenem jestem nauczycielem wychowania fizycznego na Politechnice Wrocławskiej gdzie prowadzę zajęcia z pływania, joggingu, treningu funkcjonalnego i zajęcia fitness. Mam też na swoim koncie organizację akademickich imprez sportowych. Od niedawna jestem też aktywna jako podcasterka i youtuberka, prowadząc swój kanał "NADAL W FORMIE", gdzie staram się inspirować do aktywności oraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na temat sportu w dojrzałym wieku. Moje zainteresowania obejmują również swimrun, triathlon i trening funkcjonalny. Jestem żoną wybitnego sportowca masters i matką dorosłego syna- trenera sportów siłowych. Chciałabym kiedyś zorganizować imprezę, która pokaże światu moc sportowców masters.

Moje osiągnięcia:

1) 10 medali mistrzostw świata w lodowym pływaniu: Tallin 2018, Głogów 2022, Samoens 2023.
2) Pionierskie osiągnięcie: Wraz z moim mężem Markiem jako pierwsze małżeństwo przepłynęliśmy wpław bez pianki Zatokę Gdańską, pokonując dystans 18km.
3) Brązowy medal mistrzostw Europy w pływaniu masters: Eindhoven 2013.
4) Wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w pływaniu masters: Specjalizuję się w stylu grzbietowym na dystansach 50 i 100 metrów
5) Uczestnictwo w maratonach: Aktywnie biorę udział w Maratonach Wrocław i Nocnych Półmaratonach.
6) Uczestnictwo w zawodach swimrunowych i triathlonowych
7) Twórczyni podcastu i kanału na YouTube: "NADAL W FORMIE", gdzie dzielę się swoją pasją i wiedzą o sporcie w dojrzałym wieku.
8) Organizacja zawodów sportowych
@MASTERS POLSKA 2023
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram